niedziela, 18 marca 2012

Grzechy


Tytuł: grzechy
Autor: penny jordan
Ilość stron:470
Wydawnictwo: G+J
Moja ocena: 8/10

Oprzyj się wszystkiemu oprócz pokusie...
Książka opowiada o świecie arystokracji głównie w Londynie w latach piędziesiątych XX wieku. Jej głównymi bohaterami są cztery dziewczyny z rodziny Pickfordów.

Emerald- uwielbiająca intrygi, pewna swoich wdzięków , uwodzicielka, malipulatorka. Wyznaje zasadę ,, Po trupach do celu" . Na początku książki jej głównym celem jest wyjście za księcia Kentu. Oczywiście w tym przypadku nie obejdzie się bez misternego planu, który nie może się nie udać.

Rose- pochodząca z Hong-Kongu, przygarnięta przez swoją ciotkę Amber, która uratowała ją ze slumsów, gdy jej biologiczni rodzice w ogóle sobie nią nie zawracali głowy. W tamtych czasach dziewczyny takie jak ona były nikim, większość uważała je za cudzo łożnice. Rose walczy przez całe swoje życie z tą opinią. Jej marzeniem jest bycie dekoratorem wnętrz.
Janey- zbuntowana, zrobi wszystko żeby zostać projektantką, dostać się do świata mody. Bywalka wielu imprez, przynajmniej na początku książki. Ma słabość do mężczyzn trochę nieporadnych którzy wykożystują jej litość do opłacania swoich czynszów.;)

Ella- nieśmiała , trochę przy kości, dziennikarka , najstarsza z sióstr. Pracująca w Vougu. Marzenie kazdej z nas? No nie dla Elly. Ona nie chce pisać o modzie z którą nie ma nic wspólnego, tylko o poważnych sprawach. Dla niej dobre dziennikarstwo nie zaczyna się i kończy się na opisywaniu nowych kolorów szminek ale na materiałach nad którymi pracuje się miesiącami, gonieniu za ważnymi sensacjami np. ze świata polityki.
Je wszystkie mimo tylu różnic łączy jedno słowo a mianowicie ,,rodzina"
A do rodziny dołącza mężczyzna odszukany przez prawnika byłego księcia- Doug.
Młodzieniec dotychczas mieszkający w Australii ma teraz zostać głową rodziny. Nie wie czy poradzi sobie w nowej roli ani czy go zaakceptują. Na szczęście w akceptacji pomagają mu dotychczasowe głowy rodziny Amber o Jay.
W tym czasie każda z dziewczyn przeżywa w swoim życiu okres pełen zawirowań, podejmowania decyzji które zaważą na całym przyszłym życiu.

Emerald- niestety plan zdobycia księcia Kentu nie powiódł się za to już ma innego księcia na oku Alessandra z którymi  w kącu bierze potajemny ślub. Ten związek jednak nie potrwa długo.

Rose-pozna przystojnego bruneta Joscha z którym powiąże się jej dalsze zycie.
Janey - po wielu nieudanych związkach trafia na tego jedynego i udaje jej się przebić do elity projektantów.
Ella - wyjeżdża do Nowego Yorku za ofertą pracy w nowym oddziale Vouga. Czy znajdzie tam szczęście?

Nie dam rady opisać większości książki ponieważ post wyniósł by ze 2 strony. Powieść polecam, czyta się ją bardzo płynnie mimo zawiłości wątków. Niektóre zapierają dech w piersiach a inne wywołują u Czytelnika uśmiech. Zdradzę jeszcze że te kobiety mają bardzo barwne zycie.  Na ile ciekawe trzeba przeczytać książkę, która bardzo wciąga.To co opisałam to dopiero początek góry lodowej.
Jednym słowem POLECAM.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu G+J

18 komentarzy:

 1. Przeczytam, jesli nadaży się taka okazja :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie..... Lubię intrygi, w które zamieszana jest rodzina. Super recenzja !

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow Ale w tej książce się dzieje!!!:) Pewnie się kiedyś skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam czytać książki, których akcja dzieje się w dawnej Anglii, więc i tą muszę przeczytać. Poza tym zapowiada się bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Eh a u mnie tyle pozycji do przeczytania jeszcze, a Ty mnie jeszcze zachęcasz! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście, przeplata się dużo wątków. Chociaż brzmi ciekawie, na razie sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy przeczytam? Pewnie nie, bo zazwyczaj książki dostaję jako egzemplarze recenzenckie albo z biblioteki wypożyczam, ale mogę cię zaprosić na nn. Pozdrawiam [http://z-nosem-wsrod-ksiazek.blogspot.pl]

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, koniecznie muszę pożyczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Obawiam się że to jednak zbyt dużo romansu jak na moje gusta xD

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ciągnie mnie do tej książki. Fabuła wydaje się trochę oklepana i mało oryginalna. Na razie sobie daruję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niby całkiem ciekawe, ale raczej nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie, jakoś nie dam rady przeczytać. Mam wiele innych ciekawszech jak dla mnie ksiązek :D

  zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie zapoznam się z książką.

  Zapraszam na mój konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Raczej nie , mam wiele książek które bardziej mnie ciekawią i chętnie przeczytam . A ta książka nie jest w moim stylu więc sobie odpuszczę .

  OdpowiedzUsuń
 15. To nie mój styl w literaturze, ale nie wiem czy nie sięgnę po utwór.
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń