niedziela, 10 lutego 2013

Coś pozytywnego...


Tytuł : Planeta Dobrych Myśli
Autor : Beata Pawlikowska 
 Ilość stron: 214
Wydawnictwo : G+J
Moja ocena : 8/10

To pierwsza książka Beaty Pawlikowskiej którą miałam okazję przeczytać. Nie byłam jakąś fanką pani Pawlikowskiej ale po tej lekturze chyba zacznę :). 
1 książka to istna kopalnia dobrej energii. Dlaczego? Język, obrazki i hasła zachęcają do uśmiechu i zrobienia czegoś miłego dla siebie i innych. 2 Przepisy na życie - rady które pozwalają zatrzymać się na chwile pomyśleć czy nie da się do tego podejść bardziej pozytywnie? 3. Inspiracje a mianowicie zachęcanie do dbania o siebie, zdrowego odżywiania , rozwijania umiejętności.
Naprawdę dawno nie czytałam tak pozytywnej książki. Same zdania skierowane do czytelnika mają za zadanie poprawić humor lub skupić na tym co ważne. Na przykład  czytam , czytam aż tu nagle : ,,Narysuj uśmiechniętego słonia i uśmiechniętą mrówkę" nie myślałam czy to ma jakiś sens ale skoro książka każe cóż było robić ?;) narysowałam i mimo wolinie się uśmiechnęłam do słonia i mrówki. (Oni odwdzięczyli się tym samym). Wniosek ? Działa.
Nie mogę nie wspomnieć o wydaniu książki- śliczna i bardzo kolorowa.
Książka składa się  w większym  stopniu z takich jakby planszy narysowanych przez panią Beatę. Np.


Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki wydawnictwu G+J                                                                                                                   XOXO  Santana