poniedziałek, 22 października 2012

Boy 7


Tytuł : Boy 7
Autor : Mirjam Mous
Wydawnictwo : Dreams
Ilość  stron : 248
Moja ocena : 7 /10

,,Wyobraź sobie, że pewnego dnia budzisz się na zupełnym pustkowiu, wokół ciebie tylko rozpalone do czerwoności powietrze, nie wiesz nic nawet jak się nazywasz,a tym bardziej jak się tu znalazłeś/łaś. Jedynym towarzyszem jest ci plecak, w którym znajduje się telefon a na nim wiadomość " Cokolwiek się stanie pod żadnym pozorem nie dzwoń na policję."
To nam mówi tył książki. Co więcej jest to świetne określenie zawartości czytadła, zachęca
 - hipnotyzuje.
Taki los spotkał właśnie Boy Seven- to zwykły nastolatek, ale nie wie nic o swojej tożsamości. W jego przypadku nawet zwykły paragon znajdujący się w plecaku jak i wiele innych rzeczy znajdujących się w jego środku  może powiedzieć bardzo dużo, albo nic. Wybawieniem staje się samochód, wydawałoby się to takie oczywiste wystarczy wsiąść i poszukać znajomych miejsc lub twarzy. Tylko jak odróżnić rzeczywistość od fikcji?
To książka pełna zagadek ,  czy można zaufać komukolwiek, skoro nie ufa się samemu sobie? Książka trzyma w napięciu, raczej nikt z nas nie spodziewałby się, że może się tak skończyć. Naprawdę wciągający thriller stawiający wiele pytań.  Dlatego też krótko i treściwie o książce-zagadce, przecież nie chcę wam dawać (p)odpowiedzi :)

Bardzo dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Dreams

Na koniec  Keep Calm..


(Czy tylko ja nie mogę się doczekać tego odcinka?)

                            i coś w klimacie Halloween. :)

niedziela, 7 października 2012

Zapraszam do hotelu Piękne ChwileTytuł : Rodzina Pompadauz
Autor : Franziska Gehm
Wydawnictwo : Dreams
Ilość stron : 204
Moja ocena :8/10

Rodzina Pompadauz-książka niezwykle zabawna ,po prostu miła. Gdy ją czytałam na mojej twarzy gościł uśmiech, taki szczery. Dlaczego? Bo poczułam się o kilka lat młodsza. Tak jak bym czytała Mikołajka pierwszy raz.
Nie obawiałam się że będę za stara na tą książkę,ponieważ naczytałam się wiele pochlebnych recenzji.A ta recenzja dołączy do ich grona.

A więc w tym urokliwym hotelu poznamy naprawdę barwne postacie.
Kasmiranda Pompadauz wg. mnie urokliwa Gotka, Mimo iż jest taka ponura,czarna to każdy ją polubi.
Jonni,Melusine. To są jedni z głównych bohaterów ale cicho sza więcej wam o nich nie powiem,ponieważ nie będę wam psuć zabawy w poznawaniu ich.
 No więc przejdźmy do głównego wątku. Coś dziwnego dzieje się z miasteczkiem Rippelpolde, po burzy z chmurami czarnymi jak smoła i piorunach uderzającym w hotel. Okazuje się że przenieśli się w czasie o 99 lat w przyszłość!
Ja nie wiem co bym w takim wypadku zrobiła i raczej nie chcę wiedzieć. Ale nasi bohaterowie muszą sobie poradzić. A jak to zrobią to już pozostawiam do odkrycia wam.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuje wydawnictwu Dreams (niebawem recenzja BOY7)
A teraz Keep Calm                          :* Santana