piątek, 31 sierpnia 2012

Święto blogerów i pan Woody Allen

                                       

-Z okazji naszego święta chciałabym złożyć wam życzenia. Spełnienia marzeń co do bloga,wytrwałości, ciekawych pomysłów i możliwości inspirowania innych jak tylko się da!!:)-

Kilka dni temu wybrałam się na nowy film Woody'ego Allena ,,Zakochani w Rzymie". Jestem oczarowana ! Ach Rzym! Te piękne uliczki, zabytki. Całe miasto kipi romantyzmem. 
Film przedstawia nam kilka historii. Bardzo zwariowanych, zabawnych.  Ja  dawno tak się nie śmiałam na filmie.
Dawno się tak nie uśmiałam na filmie! Dialogi bardzo inteligętne, aktorzy świetni. 
Nie pozostaje  nic innego jak wybrać się do kina. Oby więcej takich komedii.

 P.S (coś dla fanów PLL) Widzieliście najnowszy odcinek PLL? Ja jestem końcem zaszokowana. I mam nadzieję że to nie to na co wygląda. Ale mój tok myślenia chyba wynika z tego że jestem niepoprawną romantyczką. Biedna Spence.

czwartek, 9 sierpnia 2012

Po przerwie z recenzją! Studnia bez dnia + Madagaskar

Hej! Z powodu wakacji postanowiłam że zrobię sobie przerwę od blogowania. Mój urlop dobiegł końca, baterie naładowane i powracam z nową recenzją. :)


Studnia bez dnia =połączenie kryminału +(troszkę) wątku przygodowego + wątku obyczajowegoTytuł : Studnia bez dnia
Autor : Katarzyna Enerlich
Wydawnictwo :  MG
Ilość stron : 245 które się czyta bardzo szybko
Moja ocena : 7/10
Marcelina główna bohaterka dowiadująca się o zdradzie męża i .. jego śmierci chwile później w wypadku samochodowym. Kobieta zostaje sama. Musi pozbierać się po utracie zdradzieckiej aczkolwiek bliskiej osoby. W dodatku chcąc nie chcąc za przyjaźnia się z kochanką męża. Nadchodzi czas gdzie żal to przeszłość i trzeba pomyśleć o swojej przyszłości. Dlatego nasza bohaterka zaczyna pracę u Tadeusza- rzeźbiarza. Praca jest - można odhaczyć na liście ,,co zrobić żeby stanąć na nogi". Ale akcja się zagęszcza. Bowiem Marcelina odkrywa przerażającą i tragiczną w jednym tajemnice  z przed wielu stuleci. Czy ją rozwiąże? Czy stanie na wysokości niebezpiecznego zadania? I czy w końcu jej życie wróci na właściwe tory, tak jak by sobie tego życzyła?

Tego dowiecie się po lekturze. Zapewniam że jak się wczytamy mija błyskawicznie !

To moje pierwsze spotkanie z ta autorka i naprawdę przyjemne z czego się ciesze:) Ponieważ nie czytam za dużo twórczości polskich pisarzy. Z chęcią zapoznam się z innymi jej książkami o których zdążyłam usłyszeć :)

                        Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję wydawnictwu MG

                                                 Wydawnictwo MGWakacje w toku a ja wybrałam się na Madagaskar 3. Na ten film po prostu trzeba pójść. Król Julian przechodzi samego siebie, a pingwiny też nie zostają w tyle. :) Ja się uśmiałam. ;D


obraz