niedziela, 22 kwietnia 2012

Top 10 seriale

 Moja lista ,,uzależnień" ;)

1. Przyjaciele-Friends

Kocham każdą postać. Od małego śledziłam ich losy. Uwielbiam odstresowywać się tym serialem , zawiera wszystko co najlepsze : humor i od czasu do czasu momenty na których mogę baaardzo długo płakać. Wyznaje zasadę Nie oglądałeś przyjaciół - zgrzeszyłeś ;)


2. Glee
Idealny serial dla ludzi kochających muzykę. Świetne aranżacje każdej piosenki przez chór. Uwielbiam!
3. Magda M.
W czasach emitowania Magdy M chciałam być prawnikiem. Ale z takimi przyjaciółmi + Piotr Korzecki. I kultowe grochy.
4. Rodzinka PL
Mało jest osób które nie lubiło by tego serialu, sytuacje codziennie  bardzo podobne do rzeczywistości. Świetna obsada! + skajpaj 
5.Prawo Agaty
Znowu środowisko prawników. Chyba mam do nich słabość... 
6. Przepis na życie
Uwielbiam Pole (fenomenalna Edyta Olszuwka) i jej kultowe ,, o jacierz pierdziele". Beatka jest  za to urzekająca. Mama Anki , Anka Adamowicz- każda postać jest świetnie napisana.
7. Kasia i Tomek
Nie wiem jak to opisać. Świetna para.

8. Ja to mam szczęście
Serial twórców rodzinki pl. Oglądam od niedawna i uwielbiam Braciaka i (moją imienniczkę) Kingę Preis.
9. Simsonowie
Nie wiem czemu lubię to oglądać, nie pytajcie ;)
10. Moda na sukces!
Żartuje. 10 zostaje puste. ;) 


Bardzo was przepraszam że przez ostatni tydzień byłam mniej aktywna na waszych blogach. Postaram się poprawić. Pozdrawiam
                                                                   Santana
wtorek, 10 kwietnia 2012

HyperversumTytuł: Hyperversum
Autor: Cecilia Randall
Wydawnictwo: Esprit
Ilość stron: 748 (dużo ;) )
Moja ocena :  9/10


A więc zagrajmy......

Hyperversum - to gra RPG, bardzo nowoczesna , wciągająca. Na świecie ma już wielu fanów, ponieważ gdy założymy specjalne rękawice , okulary czujemy się jakbyśmy byli w środku wirtualnego świata. Do jej wielbicieli należą Daniel, Ian i Jodie .  Podoba im się ona między innymi z powodu zacierania granicy między ich światem a tym wymyślonym przez grę. Mogą  się poczuć jakby byli w renesansowym Paryżu lub w innym bajecznym miejscu. Oczywiście mają tam wykonywać zadania, przeżywać przygody, udoskonalać swoją wykreowaną postać.

I teraz zadajmy sobie pytanie ... Co by było gdyby z powodu zwarcia systemowego gra zadziałała by jak wehikuł czasu i przeniosła nas do Francji XIII wieku? Ale bez 3 żyć, opcji zatrzymaj , daj podpowiedź  albo zapisz i zamknij grę.  Niestety w takiej sytuacji znaleźli się główni bohaterowie powieści. Najgorsze że nie wiedzą kiedy ani jak wrócić do domu. A wiadomo że ludzie w średniowieczu mieli inne zachowania, obyczaje, mówili innym językiem niż teraz. Więc jak odnaleźć się w takiej sytuacji? Czy głównym bohaterom uda się wyjść z tej opresji bez szwanku?

Przez całą powieść zadawałam sobie to pytanie. Było w niej wiele nie oczekiwanych zwrotów akcji , a z tej książki jest przecież niezłe tomisko , że tak powiem. Niełatwo jest wymyślić te wszystkie wątki, i ciekawie je z sobą po przeplatać. Dla tego duże brawa dla autorki która spisała się świetnie , ponieważ nie powiało nudą w żadnym rozdziale. Zwracam też uwagę na to że pierwszy raz spotkałam się z takim pomysłem na książkę, nie oklepanym.

Myślę że książka spodoba się zarówno ludziom lubujących w grach komputerowych jak i  ich przeciwnikom. Ja jestem raczej tym drugim typem. 

Ogólnie polecam , warto jest choć raz wejść w klimaty przygód na szklanym ekranie , nawet jeżeli dzieje się to w powieści.


Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu :A jak wam minęły święta bo mi bez zarzutu. Tylko do szkoły się nie chce iść... ;) ,